Nova regionalna liga, pod starim imenom i sa istim brojem klubova!

Na prvoj Skupštini ABA lige, održanoj u Podgorici, odlučeno je da pored ranije potvrđenih 12 klubova (Crvena zvezda, Partizan, Metalac, Mega Leks, Cedevita, Cibona, Zadar, Tajfun, Krka, Budućnost, Igokea i MZT Skoplje) u takmičenju učestvuje i Olimpija, koja to pravo nije ostvarila kroz domaće prvenstvo ali će uplatiti 150 000 evra za pozivnicu.

Poslednji učesnik lige biće dobijen putem kvalifikacija.

U kvalifikacijama će igrati četvrtoplasirani tim hrvatskog prvenstva i drugoplasirani iz Bosne i Hercegovine, Makedonije i Crne Gore.

Nova sezona počeće 2. oktobra, kraj regularnog dela je 6. marta, a plej-of je izmenjen u odnosu na minulu sezonu, tako što će se polufinale igrati na dve, umesto na tri dobijene utakmice.

Raspored ABA lige

sezona 2015/16

I KOLO pet 02.10.2015.
1, Crvena zvezda Telekom Mega Leks
2, Budućnost VOLI Krka
3, Zadar Cibona
4, Tajfun Kvalifikant
5, Cedevita Igokea
6, Union Olimpija MZT Skopje Aerodrom
7, Metalac Farmakom Partizan NIS
II KOLO ned 04.10.2015.
8, Mega Leks Partizan NIS
9, MZT Skopje Aerodrom Metalac Farmakom
10, Igokea Union Olimpija
11, Kvalifikant Cedevita
12, Cibona Tajfun
13, Krka Zadar
14, Crvena zvezda Telekom Budućnost VOLI
III KOLO uto 06.10.2015.
15, Budućnost VOLI Mega Leks
16, Zadar Crvena zvezda Telekom
17, Tajfun Krka
18, Cedevita Cibona
19, Union Olimpija Kvalifikant
20, Metalac Farmakom Igokea
21, Partizan NIS MZT Skopje Aerodrom
IV KOLO pet 09.10.2015.
22, Mega Leks MZT Skopje Aerodrom
23, Igokea Partizan NIS
24, Kvalifikant Metalac Farmakom
25, Cibona Union Olimpija
26, Krka Cedevita
27, Crvena zvezda Telekom Tajfun
28, Budućnost VOLI Zadar
V KOLO ned 11.10.2015.
29, Zadar Mega Leks
30, Tajfun Budućnost VOLI
31, Cedevita Crvena zvezda Telekom
32, Union Olimpija Krka
33, Metalac Farmakom Cibona
34, Partizan NIS Kvalifikant
35, MZT Skopje Aerodrom Igokea
VI KOLO sub 17.10.2015
36, Mega Leks Igokea
37, Kvalifikant MZT Skopje Aerodrom
38, Cibona Partizan NIS
39, Krka Metalac Farmakom
40, Crvena zvezda Telekom Union Olimpija
41, Budućnost VOLI Cedevita
42, Zadar Tajfun
VII KOLO sub 24.10.2015.
43, Tajfun Mega Leks
44, Cedevita Zadar
45, Union Olimpija Budućnost VOLI
46, Metalac Farmakom Crvena zvezda Telekom
47, Partizan NIS Krka
48, MZT Skopje Aerodrom Cibona
49, Igokea Kvalifikant
VIII KOLO sub 31.10.2015.
50, Mega Leks Kvalifikant
51, Cibona Igokea
52, Krka MZT Skopje Aerodrom
53, Crvena zvezda Telekom Partizan NIS
54, Budućnost VOLI Metalac Farmakom
55, Zadar Union Olimpija
56, Tajfun Cedevita
IX KOLO sub 07.11.2015.
57, Cedevita Mega Leks
58, Union Olimpija Tajfun
59, Metalac Farmakom Zadar
60, Partizan NIS Budućnost VOLI
61, MZT Skopje Aerodrom Crvena zvezda Telekom
62, Igokea Krka
63, Kvalifikant Cibona
X KOLO sub 14.11.2015.
64, Mega Leks Cibona
65, Krka Kvalifikant
66, Crvena zvezda Telekom Igokea
67, Budućnost VOLI MZT Skopje Aerodrom
68, Zadar Partizan NIS
69, Tajfun Metalac Farmakom
70, Cedevita Union Olimpija
XI KOLO sub 21.11.2015.
71, Union Olimpija Mega Leks
72, Metalac Farmakom Cedevita
73, Partizan NIS Tajfun
74, MZT Skopje Aerodrom Zadar
75, Igokea Budućnost VOLI
76, Kvalifikant Crvena zvezda Telekom
77, Cibona Krka
XII KOLO sub 28.11.2015.
78, Mega Leks Krka
79, Crvena zvezda Telekom Cibona
80, Budućnost VOLI Kvalifikant
81, Zadar Igokea
82, Tajfun MZT Skopje Aerodrom
83, Cedevita Partizan NIS
84, Union Olimpija Metalac Farmakom
XIII KOLO sub 05.12.2015.
85, Metalac Farmakom Mega Leks
86, Partizan NIS Union Olimpija
87, MZT Skopje Aerodrom Cedevita
88, Igokea Tajfun
89, Kvalifikant Zadar
90, Cibona Budućnost VOLI
91, Krka Crvena zvezda Telekom