Igokea je poražena od Cedevite tek poslije dodatnih pet minuta u Laktašima 86:91 (76:76) – 20:13, 22:24, 17:17, 17:22 u 16. kolu ABA lige.

Igokea je vodila protiv Cedevite više od 38 minuta, potom se izvukla iz praktično izgubljene situacije, ali u dodatnih pet minuta je presudila početna serija gostiju od 9:0. Kod Igosa najefikasniji je bio Radenović s 23 poena, a Komatina 20. U redovima Cedevite Bilan je postigao 24, a Pulen 17 poena.

Željko Lukajić, trener Igokee:

Mogu samo da čestitam svojim igračima, napravili smo jednu divnu predstavu u jednoj divnoj atmosferi, nedostaje još nekih stvari  ali to je pitanje vremena. Promašili smo dosta otvorenih šuteva iz izgrađenih pozicija što je jako bitno, a siguran sam da će doći i ta forma. Imali smo kvalitetan angažman i vidljivu želju i što se tiče odbrane i napada. Bilo je i bacanja po terenu, a mi smo imali priliku ali protiv ovakvog tima koji ima mnogo igrača koji mogu riješiti utakmicu teško je braniti. Nismo ostvarili pobjedu, ali mene raduje to što smo se vratili, pokazali smo da znamo igrati košarku da imamo potencijala i sigurno ćemo s vremenom da porastemo i steknemo samopouzdanje.

Dušan Katnić, igrač Igokee

Mislim da smo imali dobijenu utakmicu, ali nismo imali dovoljno koncentracije i mislim da napad nije išao kako treba u poslednje tri minute kada se lomio rezultat. Mislim da smo, kada je u pitanju borba i zalaganje, odigrali jednu dobru utakmicu. Meni lično je veoma krivo što nismo pobijdili a imali smo lijepu priligu da pobijedimo evroligaša i učesnika TOP 16 faze.

Džanan Musa, igrač Cedevite:

Igokea je izuzetno dobar tim, pokazali su da imaju karakter, publika je bila odlična i bilo je jako teško igrati ovde. Odigrali smo prije dva dana tešku utakmicu u Evroligi, bilo je zaista teško regenerisati se i doći ovde i pobjediti utakmicu.

Veljko Mršić, trener Cedevite:

Bila je ovo zanimljiva utakmica koja je pružila sve što košarka može da pruži. Igokea je ušla u produžetak trojkom Ćapina u poslednjoj sekundi, a mi smo uspeli pobijediti iako smo veći deo meča igrali loše, bez energije i potrebne koncentracije. Međutim to je bilo razumljivo nakon svega onog što smo pokazali u petak u evroligi ali smo se uspeli skupiti, pokazati karakter i dobiti utakmicu.