Košarkaši Igokee su u poslednjem meču u 2019. godini pobijedli Mornar rezultatom 98:91. Nakon minimalnog vođstva na poluvremenu 46:45 Igosi su u nastavku uspjeli da zaustave šutere gostujuće ekipe i uz veliku energiju na terenu zabilježili pobjedu. U našem timu najefikasniji bio je Grin sa 27 poena i 9 asistencija, Von je ubacio 22 poena, Gagić 17 i Talić 11 poena. U gostujućoj ekipi najefikasniji igrač bio je Heris sa 17 poena.

Dragan Bajić, trener Igokee:

„Čestitam svojim igračima na pobjedi u teškim okolnostima. Došli smo do jako bitne pobjede. Utakmica, u visokom ritmu, plašio sam da nećemo moći ispratiti meč na veliki broj poena. Međutim, smogli smo snage i pameti, iskontrolisali skoko u većini situaciji, u napadu smo pametno kažnjavali Mornar posebno na mis mečevima . Radili smo sa više energije u prethodnoj sedmici. Velika je ovo pobjeda, ali ništa nije gotovo. Nadam se da će se neki igrači oporaviti i da što spremniji dočekamo nastavak prvenstva. Skinuta je sa nas velika doza pritiska, izgubili smo dosta utakmica na jednu loptu i nadam se da će nam se to vratiti, ali nam se može vratiti samo kroz trening.“

Mihajlo Pavićević, trener Mornara:

„Čestitam Igokei na zasluženoj pobjedi, bili su ekipa koja je više željela pobjedu, to je ono najgore što čovjek može da prizna. Bili su motivisaniji. Krenuli smo dobro, a onda smo prestali da igramo odbranu i razigrali njihove najbolje igrače. Kada je trebalo, oni su pogađali, naši su promašivali i rezultat je onakav kakav smo zasližili. U oči mi pada odnos slobodnih bacanja, Igokea je imala 33 mi 12, Grin je imao 18, to je malo mnogo.“