Košarkaši Igokee su u prepunoj dvorani u Laktašima poraženi su u samom finišu meča od Crvene zvezde rezultatom 85:80 u utakmici 25. kola ABA lige.

Igokea je u sjajnoj utakmici kontrolisala rezultat tokom najvećeg dijela susreta, ali je Zvezda uspjela da stigne vođstvo Aleksandrovčana, te u finišu posljednje četvrtine serijom poena Cirbesa ostvari 23. pobjedu u sezoni.

Igosi su odlično ušli u meč, nakon 0:2 na otvaranju, preuzeli kontrolu nad rezultatom i minut prije kraja prve dionice imao čak 13 poena prednosti (23:10). Međutim, “crveno-bijeli” do kraja četvrtine smanjuju prednost i na pauzu se otišlo pri rezutlatu 25:18 za domaće.

Zvezda drugu dionicu rješava sa 23:19, ali se na odomor otišlo ipak sa prednošću domaćih 44:41.

Treća dionica donijela je dosta nizvjesnosti na parketu i tim Dejana Radonjića u 25. minutu stiže do izjednjačenja (51:51). Međutim domaći ponovo dižu nivo igre tako da se u posljednju dionicu ulazi pri rezultatu 71:62 za Igokeu.

Domaći košarkaši u 33. minutu imaju i +12 (74:62). Međutim, gosti tada prave seriju od sedam poena (74:69) i dvije minute prije kraja susreta prelaze u vođstvo (79:78). Aleksandrovčani preko Džonsa ponovo stižu do prednosti (80:79), ali Zvezda dobrom odbranom i sa pet vezanih poena Cirbesa stiže do pobjede.

Najefikasniji kod Igokee bio je Heslip sa 18 poena, uz dva skoka i tri asistencije. Džons je ubacio poen manje, a Bunić 13 poena, dok je Čakarević ponovo upisao dabl-dabl 12 poena i 10 skokova.

Za “crveno-bijele” Cirbes je ubacio 18 poena, uz pet skokova. Po 14 poena dodali su Blažič i Kalinić, dok je 10 poena postigao Dženkins.

Branko Jorović:

Publika je mogla da vidi jednu stvarno vrhunsku košarku. Mislim da smo kontrolisali utakmicu i dali smo svoj maksimum tokom većeg dijela utakmice, možda nam je ponestalo snage i koncetracije u tim zadnjim momentima. Zvezda je pokazala zašto je na prvom mjestu, svojim kvalitetom i energijom uspjeli su da trijumfuju na samom kraju. Želim da im čestitam na pobjedi i poželim sreću u svim takmičenjima. Što se nas tiče mi možemo da budemo zadovoljni našom igrom, ono što smo htjeli i misli da uradimo tokom utakmice mi smo to i uradili. Ovo je bila prava uvertira za poslednje kolo ABA lige i početak BiH prvenstva.

Željko Lukajić:

Uvijek je malo to previše. Treba realno postaviti stvari. Zvezda ima samo dva poraza, igra Top 16 Evrolige, i koja ima odličan roster. Mi smo odigrali jednu ravnopravnu utakmicu s njima. U koš prednosti se odlučivalo do zadnje minute. Kraj je odlučila dužina klupe, naročito nama, na visokoj poziciji. Odigrali smo jednu otvorenu utakmicu i uspjeli smo smanjiti dominaciju Zvezde pod košem. Možda nas je pred kraj stigao umor i pritisak, i sve ostalo da smo malo sporije ulazili u neke kretnje. Ali mi je jako drago da je bila prava sportska i košarkaška predstava kakva i treba da bude, pod jakom tenzijom i neizvjesna do samog kraja kako samo to u košarci može da bude. Ja bih molio navijače koji su podržali svoj klub Crvenu zvezdu, a koji su iz našeg okruženja, mogli su da vide da i mi imamo kvalitet i da i mi radimo, da dođu nas podrže u BiH prvenstvu da budemo šampioni i da opet mogu da gledaju utakmice blizu svoje kuće, jer ako gledamo lokalpatriotski mi smo njihovi kao što su i oni naši dragi gosti. Nama ostaje to još jedno kolo, a mi ćemo ga odigrati sa ovom energijom, a vidi se da je Igokea ima i to mi je najvažnije da jedno zajedništvo u ekipi pokazuje rezultat. Idemo dalje, približava nam se ono što nam je najvažnije, a to je prvenstvo BiH, a tu moramo ostvariti ambicije koje smo postavili ispred sebe.

Luka Mitrović:

Igokea u poslednje vrijeme igra sve bolje i bolje i u uzlaznoj su formii, imali su sjajno šutersko veče što ih je dovelo na prag pobjede. Drago mi je što se naša ekipa vratila i poslije minus 15 i pokazali borbeni pobjednički duh. Čestitao bih Igokei na uspješnoj predstavi i poželio bih im u puno sreće u poslednjem kolu i prvenstvu BiH. Pohvalio bih ovaj ambijent u Laktašima i zahvalio se navijačima koji su nam i ovdje pružili podršku.

Radonjić Dejan:

U svakom slučaju poslije evroligaških mečeva generalno izgledamo malo drugačije posebno u situaciji kada smo bez opterećenja. Praktično smo s jednim treningom poslije Galatasaraja odigrali meč sa Igokeom. Odigrali smo sa željom da uradimo neke stvari koje slijede. Bilo je perioda bez koncentracije i sa dosta slabijom odbranom, međutim pokazali smo svoj snažan karakter odigrali smo završnicu dovoljno kvalitetno i na kraju slavili u utakmici koja nije imala rezultatskog značaja. Zahvalio bih se navijačima na dočeku koji su bili fenomenalni.

Igokea u posljednjem kolu gostuje kod ekipe Mega Leksa dok će Zvezda ugostiti MZT Skoplje.