#našakuća #republikasrpska #bcigokeamtel

Igosi poraženi od aktuelnog šampiona

Prva polufinalna utakmica na ABA Super Cup-u se od početka igrala koš za koš, da bi Partizan MozzartBet polovinom četvrtine napravio seriju od 8:0 i došao do prednosti 15:7.

Partizan MozzartBet je nastavio u dobrom ritmu i pokazao snagu i u prvom poluvremenu je vodio 51:31. Igosima je proradio napad u 3. četvrtini kada su postigli 29 poena, ali Partizan MozzartBet nije ispuštao prednost. U poslednjo četvrtini Igosi igraju odlično i prave seriju 10:0 pa je rezultat na polovini poslednje četvrtine bio je 80:70.

Jeremić je pogađao za 3 i Igosi su prišli na 7 poena razlike ali od toga više nije moglo.

Partizan MozzartBet je pobijedio 91:84 i postao prvi finalista ABA Super Cup-a.

Igokea m:tel će se boriti za 3.mjesto sa poraženim iz crnogorskog derbija Budućnost VOLI – SC Derby.

Najefkasniji bio je Jeremić koji je ubaco 7 trojki od 11 pokušaja, Nikolić je upisao double-double učinak 13 poena i 12 skokova, Gordić i Milosavljević su postigli po 9, a Jošilo i Tanasković po 8 poena. Kod Partizan MozzartBet-a najefikasniji bio je Smajlagić sa 15, Panter je ubacio 13, Kaminski 12, a Dožier 11 poena.