U poslednjoj utakmici 6. kola ABA lige košarkaši Igokee poraženi su na gostovanju u Sremskoj Mitrovici od Mega Leksa sa 69:68 (12:22, 18:16, 19:8, 20:22).

Izabranici Željka Lukajića odlično su počeli susret i brzo stvorili dvocifrenu razliku koju su košarkaši Mege polako topili da bi u trećoj četvrtini napravili preokret.

Mega je pet minuta pre kraja imala i vođstvo od deset poena, ali su Aleksandrovčani uspeli da se izbore za neizvjesnu završnicu, u kojoj su imali poslednji napad od 16 sekundi i dva pokušaja da šutom za tri poena stignu do pobjede, ali su Ćapin i Radivojević bili neprecizni.

Kod Igosa najbolji bili Radenović sa 20 poena i osam skokova i Radivojević sa 17 poena, osam skokova i četiri asistencije. Megu vodili Nikola Ivanović sa 25 poena i 8 asistencija i Timoti Luvavu sa 15 poena.

U narednom kolu Igokea dočekuje Sutjesku u Laktašima, a meč je na programu u subotu, 24.10. od 21:00 h.

Mega Leks: Simić, Aranitović 2, Đoković, Jaramaz 7 poena i 4 ukradene lopte, Veljković 3 poena i 6 skokova, Ivanović 25 poena i 8 asistencija, Pavlović, Luvavu-Kabaro 15 poena i 7 skokova, Simeunović 6 poena i 6 skokova, Nikolić 9 poena i 8 skokova, Janković 2 poena i 8 skokova.

Igokea: Pašajlić, Dimić 2, Ćapin 4, Pešaković 3, Kesar 8, Komatina 9, Mikulić, Milošević 3, Radenović 20, Radivojević 17, Talić, Todorović 2.

Dejan Milojević, trener Mege Leks:

“Jako bitna pobjeda za nas. Ekipa je pokazala karakter. Imali smo problema sa preuzimanjem u odbrani i  trebalo nam je malo vremena da se adaptiramo. Takođe ni šut nas nije služio u prvom poluvremenu pošto smo trojke šutirali 2 od 16. Međutim, drugo poluvrijeme smo odigrali pametnije i mnogo bolje. Odbrana je stvarno bila sjajna. Čestitam igračima na požrtvovanosti, a brojka od 20 skokova u napadu je uvek pokazatelj borbenosti ekipe. Za tako veliku borbenost smo nagrađeni pobjedom sa pola koša. Igokei želim sve najbolje u nastavku sezone, mislim da igraju sjajno i da su ozbiljni kandidati za plasman u plej-of.”

Nikola Ivanović, igrač Mege Leks:

“Bili smo suočeni sa problemima koje smo imali u prethodnim kolima. Loše smo startovali, ali sve čestitke cijeloj ekipi za čvrst karakter i sjajno odigranu treću dionicu. Izuzetno težak meč i važna pobjeda koja će nam mnogo značiti na polju samopouzdanja. Posle teškog rasporeda na početku sezone imamo priliku da u predstojeća dva kola odigramo dva kvalitena meča protiv Tajfuna i Sutjeske i napravimo pozitivan ishod u oba meča.”

Željko Lukajić, trener Igokee:

“Očekivali smo da će Mega igrati agresivno i da će učiniti sve da odsjeku dio našeg napada i u tome su uspjeli u trećoj i četvrtoj deonici. Mi nikako da sprovedemo u djelo ono što se dogovaramo. Ja mogu da shvatim igrače sa klupe koji nemaju iskustvo igranja u ABA ligi, ali pojedinci će morati više da se potrude. Jednostavno nismo adekvatno odgovorili na njihovu igru, Mega je imala 20 skokova u napadu i to nije greška visokih igrača već igrača iz spoljne linije koji misle da se košarka završava kad protivnik šutne na koš. U svakom slučaju, odlučila je jedna lopta a u takvim situacijama sreća je na jednoj ili drugoj strani. Čestitam Megi na pobjedi.”

Vuk Radivojević, igrač Igokee:

“Utakmici smo otvorili onako kako smo htjeli i kako smo se dogovarali prije meča. Igrali smo čvrsto u odbrani i zahvaljujući takvoj igri stekli smo 10 poena prednosti. Međutim, Mega se agresivnošću, koja ih inače krasi od početka sezone, vratila u meč. Sa druge strane mi smo značajno pali u trečoj četvrtini i nismo radili ono što nam je trener savjetovao svo vrijeme. Dozvolili smo Megi lake poene iz kontre i uz to su nas odsjkli od naše prepoznatljive igre u napadu. Igrali smo haotično i na kraju je pobjednik riješen u neizvjesnoj završnici praktično na jednu loptu. Imali smo šut za pobjedu, ali mislim da smo mogli mnogo prije toga da riješimo meč u našu korist da smo uradili ono što smo se dogovarali. Čestitamo Megi na pobjedi, a mi u nastavku sezone moramo da smanjimo oscilacije u igri.”

Zadar – Tajfun 73:67

Tabela: Budućnost 5-1, Crvena zvezda 4-2, Olimpija 4-2, Cedevita 4-2, Mega Leks 4-2, MZT 3-3, Metalac 3-3, Igokea 3-3, Partizan 2-4, Sutjeska 2-4, Zadar 2-4, Cibona 2-4, Tajfun 2-4, Krka 2-4.