Košarkaši Igokee su ubjedljivom pobjedom nad ekipom Bosne 87:46 zakazali finale sa ekipom Sparsa koja je slavila u prvom meču protiv Širokog.

Nakon izjednačene prve četvrtine, od samog početka drugog perioda igre na terenu je postojao samo jedan tim, pa je rezultatska prednost ekipe trenera Dragana Bajića rasla iz minuta u minut.

Na poluvrijeme, košarkaši Igokee otišli su sa 14 poena prednosti, a onda su u drugom poluvremenu potpuno deklasirali gostujuću ekipu za ubjedljivu pobjedu.

Stiven Grej odigrao je najbolju utakmicu od svog dolaska u Laktaše. Amerikanac u redovima Igokee ubacio je 21 poena, od toga je 11 dao u trećoj četvrtini. Pogodio je pet trojki iz osam pokušaja (šut iz igre 8/12).

Ponovo je odličnu partiju pružio i Dalibor Ilić, koji je danas ponovo dobio poziv u reprezentaciju Srbije, ubacivši 15 poena uz samo jedan promašaj iz igre, od toga je imao 6 zakucavanja. Košgeterskom učinku dodao je i 9 skokova za ukupan indeks korisnosti 25.

Edin Atić ubacio je 11 poena i 6 skokova, dok je Nikola Jovanović utakmicu okončao sa 6 ubačenih poena i 15 skokova, a Darko Talić 9 poena, 4 asistencije i 4 skoka.

Na drugoj strani Miloš Grubor i Sead Hadžifejzović ubacili su po deset poena.

Finalna utakmica počinje u 17:00 časova.