Ovog vikenda nastavljeno je takmičenje u Prvoj ligi Republike Srpske. Juniori su gostovali kod ekipe Varde HE iz Višegrada, gdje su se zbog prevelikog respekta prema protivniku i loše selekcije šuteva u ključnim momentima utakmice ipak vratili kući bez dva boda. Na kraju rezultat je bio 77:61 u korist domaćih.

KK Varda HE – OKK Kozara 77:61 ( 25:14, 16:10, 10:23, 26:14)

Na početku bolje su se snašli igrači Varde, i nakon prve četvrtine došli do dvocifrene prednosti 25:14. Nisu naši mladi “Igosi” uhvatili ritam ni u drugom periodu, mnogo izgubljenih lopti na prenosu, promašenih šuteva za tri poena doveli su domaće do predosti 41:24 na poluvremenu.

U nastavku, poslije dogovora u svlačionici najmađi tim lige zaigrao je mnogo hrabrije i odgovornije, prave seriju 10:0, smanjuju na 49:47 i četvrtinu dobijaju sa 23:10. Na kraju treće četvrtine bilo je 51:47 za Vardu.

U odlučujućim minutama utakmice, domaća ekipa odigrala je smirenije, spuštala lopte na Sudžuma koji je iste i iskoristio. Naši igrači su požurili sa realizacijom, i ponovili igru iz prvog poluvremena, što je bilo dovoljno za nove bodove Vardi.

Kod nas Dalibor Ilić je jedini bio dvocifren i upisao je dabl-dabl učinak od 21 poen i 11 skokova.

Za Vardu, Sudžum je postigao 31 poen, Ivanović je dodao 17 a Stanimirović 10 poena.

U četvrtak od 18 časova juniori igraju meč trećeg kola Super lige PKO Banja Luka protiv OKK Borca u SD Obilićevo, dok u nedelju od 16 časova u goste nam dolazi OKK Prijedor u meču dvanaestog kola Prve Lige Republike Srpske.