U 18. kolu Prve Lige Republike Srpske, juniori Igokee izgubili su od ekipe Radnika iz Bijeljine, rezultatom 65:70, u meču u kome se pobjednik odlučio u poslednjoj minuti. Velikom energijom i dobrim trčanjem, naša ekipa je pokazala da će i do kraja prvenstva u svakoj utakmici pružiti svoj maksimum, i pokušati da kao najmlađi tim ovog takmičenja iznenadi i mnogo iskusnije protivnike.

Iako su se poslije utakmice treneri složili da je nas mladi tim vise zaslužio pobjedu. Nagrada će sigurno doći kroz svijetlu budućnost naših momaka.

OKK Kozara – KK Radnik BN Basket 65:70 (13:14, 21:20, 15:23, 16:13)

Serijom 7:0 mladi “Igosi” otvaraju utakmicu, dok gosti svoje prve poene postižu u petoj minuti. Koševima Čečavca i Radosavljevića Kozara održava prednost, ali do kraja prvog perioda Radnik uspijeva da preokrene na 13:14. U šestoj minuti druge četvrtine gosti stižu do prednosti “plus 9” – 29:20. Slijedi serija 9:2 za domaće, uz 7 poena Ilića za 30:31. Kokoruš povećava na 30:34, da bi poenima Lakića i Radana u poslednjoj sekundi prvog poluvremena Kozara izjednačila na 34:34.

Većinu pokušaja za vodstvo Kozare u trećoj četvrtini ekipa Radnika  je uspjela da neutrališe i dođe do “plus osam” pred poslednji period utakmice – 49:57. Na početku poslednjeg perioda Kecman postiže poene za prvu dvocifrenu prednost gostiju 49:59, nakon čega se fanstastičnom serijom 11:0 Kozara potpuno vraća u meč. Slijedio je koš za košem, a gosti na 17 sekundi prije kraja poenima Gavrića stižu do prednosti 64:69. Nije uspio mladi tim Kozare da ostvari iznenađenje kola, za konačnih 65:70 u korist Radnik.

U našem timu Ilić je bio najefikasniji sa 20 poena, Janković je upisao 15 a Nikolić poen manje. Kod Radnika Kokoruš je postigao 30 a Gavrić 13 poena.

Naredno kolo juniori gostuju u Foči ekipi Sutjeske.