Košarkaši Igokee poraženi su u posljednjem meču 20. kola ABA lige od ekipe Metalac Farmakoma rezultatom 75:72.

Tim Željka Lukajića doživio je šesti uzastoni i ukupno 15. poraz u regionalnom takimčenju ligi.  S druge strane, Metalac nakon ovog kola ima učinak od devet pobjeda i 11 poraza.

Šampion Bosne i Hercegovine vodio je tokom većeg dijela susreta. Gosti su bolje ušli u meč, i krajem treće minute prve dionice poveli sa 8:4. Međutim, košarkaši Igokee dižu nivo igre i nakon prvi 10 minuta igre imaju dvocifrenu prednosti (25:15).

Igokea nije ispuštala prednost ni u nastavku meča, ali je Metalac do odlaska na odmor smanjio prednost dmaćina na tri poena razlike (39:36).

Krajem 26. minute meča gosti dolaze i do izjednačenja 54:54, da bi Aleksandrovčani poenima Bunića i Dragovića ponovo napravili četiri poena prednosti, koju su do kraja dionice uvećali na 61:55.

Polovinom četvrte četvrtine gosti ponovo stižu do izjednačenja (63:63), da bi poenima Kutlešića prešli i u vođstvo (67:65). U neizjvesnoj završnici košarkaši Metlaca održavaju dva poena prednosti, da bi tri sekunde prije kraja utakmice, pri rezultatu 74:72 za goste, kanađanin Bredi Heslip promašio je šut za tri poena, i pobjedu domaćina. Do kraja meča Katnić pravi faul nad Maleševićem koji pogađa prvo od dva slobodna bacanja za konačnih 75:72.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je  Nikola Malešević sa 19 poena, dok je tri manje postigao Nikola Јevtović.

Kod domaćih najbolji bio Dušan Katnić sa 17 postignutih poena, Bredi Heslip je ubacio 12, a Džonatan Džons 12 poena.

U narednom kolu, Igokea dočekuje ljubljansku Olimpiju, 7. februara, dok će Metalac dva dana kasnije ugostiti MZT.

Željko Lukajić, trener Igokee

Dobili smo izvanredno pojačanje, mogu da pričam i mogu da pravdam to na taj nacin. Sa nekim stvarima ne mogu da budem zadovoljan. Ne prepoznajem stvari sa treninga. Hodanje u napadu, preskakanje. Tražio sam dvije stvari, prodor i skok u napadu ali i kad se odbranimo ostaje se još pet sekundi ne krećemo naprijed. Ne možemo dati nijedan koš ispod koša, a sa ovom energijom  i sa ovom odbranom ne možemo dobiti. Ne pravimo blockade, ne možemo da materijalizujemo ništa, nema rotacije visokih igrača, nema ispod koša agresivnosti. Ne igramo tijelom, nemamo brzinu, ako hoćemo da pobijedimo moramo napraviti deset kontri, a mi ne napravimo nijednu.

Đorđe Milošević, igrač Igokee

Izuzetno težak poraz, nakon jedne dobre utakmice protiv Partizana očekivali  smo pobjedu ali to se ponovo nije dogodilo. Kontrolisali smo utakmicu dvadesetak minuta. Igrali su sa nižom petorkom sa stalnim preuzimanjem. Nismo se snašli sa takvim tipom odbrane i ponovo smo izgubili utakmicu.

Vladimir Đokić, trener Metalca

Zahvalio bih se Igokei na gostoprimstvu, imali su problema. Mi smo sedam mečeva igrali kući, malo smo se odvikli od gostujućeg terena, zbog toga je jako slaba bila prva četvrtina. Posle smo se probudili, počeli da igramo agresivno ubacili neke ključne poene i na kraju smo hrabrom igrom pobijedili i pokazali da imamo karakter u završnici.

Dušan Kutlešić, igrač Metalca

Jako teška utakmica poslije niza utakmica kod kuće, trebalo nam je da se priviknemo na atmosferu, priviknemo. Igrali smo slabo, neprepoznatljiivo za nas, međutim, kasnije smo smirenošću i velikom željom stigli do važne pobjede.