U 16. kolu Prve Lige Republike Srpske juniori našeg kluba koji nastupaju pod imenom OKK Kozara izgubili su u Aleksandrovcu od OKK Borca, rezultatom 64:74.

OKK Kozara – OKK Borac 64:74 (21:25, 11:16, 18:25, 14:8)

U uvodnim minutama susreta mladi tim Kozare dolazi do prednosti 6:0. Rezultatska prednost smjenjivala se u prvoj četvrtini, da bi pred kraj iste Borac stigao do “plus 4” – 21:25. Poenima poslije ofanzivnih skokova Ilića i Radosavljevića Kozara stiže do egala, 25:25. Serijom 8-0 gostiju, mladi “Igosi” dozvoli su prvi veći zaostatak 27:41, i do kraja prvog poluvremena uspijevaju da smanje na 32:41.

U nastavku utakmice nekoliko defanzivnih propusta domaćih, što gosti koriste i do kraja trećeg perioda stižu do prednosti 40:66. Naši mladi igrači su opet dosta oscilirali u igri, kroz napad se dizali kroz odbranu padali. Dosta konkretnije odigrala je Kozara do kraja meča, dozvolivši gostima osam poena u poslednjem periodu, ali ipak nedovoljno za nove bodove.

Treba se reći da je našim dječacima ovo prva seniorska sezona sa svojih 16-17 godina, po ko zna koji put ne mogu da izdrže svih 40 minuta. Polovinu našeg tima čine dječaci rodjeni 2000 godine, te su oscilacije neminovne. U nastavku sezone nas očekuje još 10 mečeva u Prvoj ligi, gdje će našim momci na svakom meču ići na pobjedu, a cilj je da svako napreduje iz treninga u trening iz utakmice u utakmicu.

Za naš tim Nikolić je postigao 15 poena, Janković 13, Ilić 12 a Blesić 10 poena.

Za goste 16 poena upisao je Putnik, 13 Nikolić, Barbarez 11 a Todorovac 10 poena.

Narednu utakmicu OKK “Kozara” gostuje u petak ekipi Rogatice.