Poslije pobjede u gostima protiv Olimpije, naši košarkaši nisu uspjeli da na domaćem parketu stignu do novog podviga u ABA Ligi. Bolji je u Laktašima bio FMP iz Železnika – 74:84.

Igokea – FMP 74:84 (22:27, 11:19, 27:23, 14:15)

Egal je trajao do 16:17, a onda je Čović pogodio dvije vezane trojke i sa 5/5 za tri poena odveo goste na “plus pet” – 18:23. Uspjela je Igokea da izjednači na 29:29 početkom druge četvrtine, ali se FMP serijom 7:0 ponovo odlijepio i do poluvremena povećava prednost na +13 – 33:46.

FMP je serijom 6:0 stigao na maksimalnih 19 razlike, bilo je 48:67, a onda – nevjerovatan povratak “Igosa”. Do kraja treće četvrtine Igokea je stigla na 60:69, da bi polaganjem Robinsona stigla na samo dva poena zaostatka 67:69.  Pet posjeda lopte Igokea nije iskoristila da izjednači ili povede, što su gosti kaznili, povećali na 67:71,  i poenima Boldena i Lazarevića utakmicu su priveli kraju za konačnih 74:84.

Kod Igokee najefikasniji bio je Šibalić sa 17 poena. Dvocifreni su bili još Pešaković sa 14 i Robinson sa 10.

Za FMP, Čović je postigao 36, a Bolden 25 poena.

Narednu utakmicu košarkaši Igokee gostuju u Podgorici kod ekipe Budućnosti.