Košarkaši Igokee izgubili su susret 16. kola ABA lige od Metalca 60:66, pa su time ugrozili opstanak u regionalnom takmičenju.

Gosti iz Valjeva otvorili su utakmicu furiozno te su prvu dionicu riješili u svoju korist (7:19), ne dozvolivši izabranicima novog stratega Dragana Bajića da razviju igru. I u narednom periodu košarkaši Metalca imali su inicijativu zahvaljujući Gabriću koji je zadavao najviše problema našoj odbrani, postigavši 11 poena, za ukupno  deset minuta igre. Iako su se Igosi mučili u realizaciji, druga četvrtina je riješena u našu korist (18:14) pa se na poluvrijeme otišlo sa +8 za valjevce – 25:33.

U uvodnom dijelu drugog poluvremena dolazi do preokreta i za tri minute prelazimo u vođstvo (36:35) nakon čega se igralo koš za koš, pa je poslije pola sata igre bio neriješeno –  48:48. Zato zadnja dionica donosi najviše uzbuđenja iz koje kao pobjednici ipak izlaze gosti iz Valjeva zahvaljujući propustima u napadu Igosa koji su imali priliku da dođu do neizvjesne završnice, ali pola minute prije kraja košarkaši Metalca su iskoristili svoju šansu i stigli do vrijedne pobijede .

Najefikasniji u domaćem timu bili su Radenović sa 14 i Pešaković sa 12 poena, dok su goste predvodili Jevtović sa 16, Kutlešić sa 15 te Gabrić sa 14 poena.

Nikola Kočović

Bili smo u teškoj situaciji prije ove utakmice i znali smo da možemo da pobijedimo samo ako damo sve od sebe. Otvorili smo dobro utakmicu, borbeno od samog početka trudili smo se da zadržimo ritam u odbrani. Igokea se vratila u meč ali mislim da smo mi na kraju potpuno zasluženo slavili. Već sutra se vraćamo treningu, napravili smo dobar posao ali i dalje nas najvažniji mečevi očekuju i pokušaćemo dobiti što više mečeva do kraja.

Vladimir Đokic

Uradili smo veliku stvar. Čestitao bih Igokei na korektnoj igri, mi smo utakmicu shvatili kao biti ili ne biti. Uspjeli smo se motivisati uprkos velikim problemima u timu tako da želim da se zahvalim igračima koji su odreagovali na jedan fantastičan način. Sada nas očekuje Sutjeska i grčevita borba za opstanak u ABA ligi.

Dragan Bajić

Čim sam došao, na prvom treningu sam video da ovaj tim nije u dobrom stanju, posebno taj psihološki momenat i vjerujem da je to razlog nekih taktičkih grešaka zbog koji smo ispadali kao djeca. Nedopustivo je da se dozvoli veliki broj lakih poena protivnika bez ikakave pomoći, mnogo skokova u napadu…na sve sam to upozoravao ali za dva dana se ništa nije moglo uraditi. Pokušao sam da opustim te momke koji su u teškom psihološkom stanju, videlo se da ne smiju ni da pogledaju prema košu, ne smiju da šutnu trojku. Ostaje nam da zasučemo rukave i pokušamo ostvariti što bolje rezultate u budućnosti.

Vuk Radivojević

Težak poraz za nas, svesni smo svega ali utakmicu smo odigrali katastrofalno. Počinjem od sebe, pa od svih ostalih. Jednostavno nismo mogli da se sastavimo, izgubili smo se u strahu. U prvom periodu dali smo sedam poena, poslije se vratili ali nismo uspjeli da prelomimo meč.  Imali smo zaista veliki broj promašenih bacanja, i svi ostali procenti su bili loši. Ovo je bila jako loša utakmica, svjesni smo toga i moramo da se okrenemo treningu i pokuašmo da se dignemo, očistimo glave i krenemo dalje.