Na gostovanju u Beogradu košarkaši Igokee prekinuli su niz od 3 vezane pobjede. Bolji je bio Partizan NIS, koji je sjajnim šutem za tri poena u drugom poluvremenu stigao do pobjede 87:64.

PARTIZAN NIS – IGOKEA 87:64 ( 20:15, 7:18, 32:14, 28:17 )

Poslije peha Roberta Rikića u šestoj minuti, kada je pri doskoku izvrnuo skočni zglob, i promašaja Mahkovica i Radivojevića Partizan dolazi do prednosti 20:15. Serijom 10:0 naši košarkaši počinju drugu četvrtinu, preuzimaju kontrolu u utakmici i odlaze na poluvrijeme sa šest poena prednosti 27:33.

U drugom poluvremenu potpuni preokret domaćih. Koševima Robinsona i Lukovića Partizan uzvraća sada serijom 10:0 na njihovoj strani i dolazi do prednosti 39:38. Hečer sa četiri pogođene trojke u ovoj dionici vodi Partizan do dvocifrene prednosti 59:47. Istim ritmom domaći nastavljaju i u četvrtoj četvrtini i sa ukupno jedanaest postignutih trojki u drugom poluvremenu stižu do nove pobjede 87:64.

U našem sastavu 15 poena postigao je Radivojević uz šut za 3 poena 0/9 i Mićović sa 14.

Za Partizan Hečer je bio najraspoloženiji sa 21, Birčević je dodao 16 a Robinson 12 poena.

Narednu utakmicu naši košarkaši igraju u nedelju 18.12. od 21 čas protiv ekipe Cibone u Zagrebu.