U utakmici devetog kola PKO BL izabranice Radmile Plavšić su u SC „Nenad Baštinac“ savladale sinoć ekipu Slobode iz Novog Grada sa 40:29 (13:7; 9:6; 4:10; 14:6).

Naše djevojke su u meč ušle organizovanije i brzo stekle solidnu prednost koju su dobro čuvale do kraja prvog poluvremena – 22:13. Treća dionica je pripala gošćama, ali to je bilo sve što su košarkašice Slobode uradile pošto je zadnja četvrtina ubedljivo pripala domaćem sastavu pa se pobjeda nije dovodila u pitanje ni jednog trenutka.  Najefikasnija u našem timu bila je Jovana Ratković sa čak 25 poena, dok joj je najbolje parirala Sara Davidović sa 11 poena, od čega tri trojke.

U poslednjem kolu PKO BL  pionirke Igokee biće gosti Feniksu u subotu 26.12. od 11.30h u SC Šampion U Banja Luci.