Do osme pobjede ove sezone košarkaši Igokee došli su protiv ekipe Karpoš Sokolija, rezultatom 79:71 i godinu završavaju na šestoj poziciji ABA Lige, sa pozitivnim omjerom.

IGOKEA – KARPOŠ SOKOLI 79:71 (23:16, 27:18, 16:13, 13:24)

Neizvjesno je bilo na početku meča, ali pri rezultatu 10:10 domaći prave seriju 7:0 i prvu četvrtinu završavaju sa prednosti 23:16. U nastavku “Igosi” prave još veću razliku i do poluvremena prednost raste na +16 – 50:34.

Na pet minuta do kraja trećeg perioda Igokea ima maksimalnih “plus 21”, 60:39. Ali, sredinom četvrte četvrtine gosti su zaprijetili,  koševima Perija dolaze na samo  -6 – 77:71. Ipak nedovoljno za preokret i na semaforu bilo je konačnih 79:71 za novu pobjedu Igokee.

Najefikasniji u našem timu bili su Mićović sa 20 poena, Mahkovic je dodao 13 a Fortenberi 12 poena.

Kod Karpoša Peri je ubacio 17 a Trajkovski 16 poena. Dvocifreni su još bili Zeković i Vrkić sa po 10 poena.

Narednu utakmicu Igokea gostuje ekipi Union Olimpije 2. januara.