KK Zadar – KK Igokea 68-61

(17-13, 12-16, 24-12, 15-20)

KK Zadar: Bašić, Segarić, Ivanov 8, Kraljević 4, Vraneš, Šango 3, Sobin 16, Širko 2, Bubalo, Ramljak 10, Bošnjak 3, Florence 22.

KK Igokea: Jeremić 9, Šćekić 8, Jorović 8, Knežević, Milošević 2, Čakarević 7, Radukić, Drenovac 6, Bunić 4, Zlovarić, Jones 5, Dragović 12.

Ekipa Igokee, porazom je krenula u novu ABA sezone. Igosi su u prvom kolu gostovali kod Zadra, a na kraju su poraženi rezultatom 68:61.

Nakon izjednačenog uvoda u utakmicu Zadar se uspio prvi odvojiti u ovom susretu.  Nakon prve četvrtine imali su četiri poena prednosti (17:13), a domaći tim je vodio sve do finiša poluvremena kada poenima Jeremića Igokea dolazi do vodstva.

Na poluvrijeme se međutim otišlo neriješenim rezultatom (29:29), ali u nastavku je Zadar uspio da prelomi meč u svoju korist. Sobin i Florens su igrali sjajno u trećoj dionici, te se u posljednjih 10 minuta ušlo sa 12 poena prednosti u korist Zadrana 53:41.

Održao je Zadar prednost do kraja susreta te su došli do pobjede na otvaranju nove sezone.

Džems Florens je ubacio 22 poena u pobjedničkom timu, Josip Sobin je dodao 16, dok je Nikola Dragović na drugoj strani ubacio 12 poena.