U devetom kolu ABA lige košarkaši Igokee izgubili su prvi put na domaćem terenu ove sezone od Krke 54:65 (15:21; 19:15; 12:13; 8:16).

Prvih deset minuta susreta proteklo je u znaku gostujuće ekipe koja je preko Ivanova i Lalića konstantno držala prednost od nekoliko poena razlike (15:21). Međutim u drugom periodu vođeni  Komatinom i Radivojevićem, Igosi ubacuju u brzinu više i nakon pet minuta stižu do izjednačenja (28:28) da bi se na odmor otišlo sa +2 za tim iz Novog mesta- 34:36.

Drugo poluvrijeme domaća ekipa otvara nešto bolje pa polovinom treće četvrtine prelazi u vođstvo – 43:39, ali nakon pola sata igre rezultat je 46:49 za gostujuće igrače koji do kraja pojačavaju ritam i stižu do vrijedne pobjede.

Najbolji u ekipi Željka Lukajića bio je Komatina sa13 poena dok je jedini dvocifren bio još Radivojević sa 11. Ekipu iz Novog mesta predvodio je Lapornik sa 15, a najbolje ga je pratio Sinovec sa 12 poena.

Nakon ovog kola Igokea ima četiri pobjede i poraz više te u narednom kolu gostuje Crvenoj zvezdi.

Željko Lukajić, trener Igokee:

54 poena na svom terenu, samo 28 u drugom poluvremenu, 17 procenata uspješnosti za tri poena je zaista malo. Neke stvari za mene imaju i logičnost i opravdanje, ali ne želim da pravim alibi. Nama jeste problem ta tečnost u napadu, nama jeste problem rješavanje pojedinih situacija, ne čitamo igru u nekim trenucima i jednostavno morate imati iskustvo kada se ispred vas nađu igrači i timovi kakva je večeras bila Krka. Odbrana je bila dobra, ovako iskusnog protivnika svesti na 65 poena uglavnom znači da ste dobili utakmicu, ali jednostavno mi smo imali loš napad. U ekipu se uvukao strah, čak i kod igrača koji imaju epitet dobrih šutera. Izgubili smo prvu utakmicu na domaćem terenu, nije to strašno ali je sigurno da moramo napraviti dobru analizu i da vidimo šta možemo da popravimo.

Miloš Komatina, igrač Igokee:

Imali smo cijelu utakmicu katastrofalan šut za tri poena. Odbrana nije bila loša, ali jednostavno u napadu nismo pogađali otvorene šuteve što je Krka iskoristila, pogodila takve šuteve i slavila na našem parketu. Mi imamo sada dvije teške utakmice, Crvenu zvezdu u gostima i Budućnost na domaćem terenu, pokušaćemo barem jedan meč da pobijedimo i da se vratimo na pravi put.

Ivan Velić, trener Krke:

Čestitao bih svojim igračima koji su odigrali vrhunsku utakmicu u taktičkom dijelu. Zatvorili smo tranziciju Igokee, iskontrolisali smo skok i sveli igru pet na pet. Otvorio nam se šut kad je to bilo potrebno što je izuzetno bitno bilo u ovom meču i mislim da smo sa jednom dobrom kontrolom zasluženo dobili utakmicu. Ekipa Igokee je izuzetno jaka ali razlog njihove nešto lošije igre leži u našoj dobroj pripremi.

Igor Tratnik, igrač Krke:

Bila je teška utakmica, posebno ovde u Laktašima, međutim odigrali smo zaista dobar meč. Lapornik nas je povukao, bio je odličan u drugom poluvremenu. Nakon prvog perioda Igokea se uspjela vratiti u meč, međutim mi smo na kraju uspjeli da se skupimo i dobijemo ovaj meč.