Sjajnim pogotkom Džejmsa Robinsona na 5,5 sekundi do kraja utakmice košarkaši Igokee došli su do ukupno devete pobjede ove sezone u ABA Ligi. Zanimljivo je da je mladi Amerikanac takođe i u Laktašima protiv Olimpije pogodio za pobjedu.

UNION OLIMPIJA – IGOKEA 80:81 ( 33:16, 15:27, 16:20, 16:18)

Početak utakmice apsolutno je pripao domaćima,   serijom 11-0 stižu do dvocifrene prednosti – 15:4  i do kraja četvrtine uspijevaju da povećaju prednost na 33:16. Igokea se nije lako predala, poenima Pešakovića pravi seriju 7-0, smanjuje na 33:23, da bi zatim dobrom igrom stigla do nove serije 9-0 i upotpunosti se vratila u utakmicu – 38:36. Poenima Šibalića Igokea stiže do egala, ali Olimpija do kraja poluvremena uspijeva da održi prednost i na pauzu odlazi sa prednošću 48:43.

Igokea prvi put do vodstva dolazi u 28. minuti 59:61, a Olimpija serijom 5-0 završava treću četvrtinu sa minimalnom razlikom 64:63 u njihovu korist. Sa 7 vezanih poena Mićovića “Igosi”  dolaze do prednosti – 67:71, a koševima Pašajlića i Radivojevića i do maksimalnih +6 – 69:75.  Janković i Džeferson pogađaju za novu prednost Olimpije – 80:77,  Mićović smanjuje na 80:79, da bi Robinson fenomenalnom “dugom dvojkom” na 5,5 sekundi do kraja donijeo nove bodove Igokei – 80:81.

U našem timu najefikasniji je bio Mićović sa 17 poena, 11 je dodao Albijanić, dok je junak meča Robinson završio meč sa 6 poena.

Za Olimpiju Janković je postigao 21 poen, Barbarić i Mulalić po 11, a Jefferson 10 poena.

Ovom pobjedom Igokea je učvrstila mjesto na šestoj poziciji, sa dvije pobjede više ispred Olimpije. Narednu utakmicu ekipa Dragana Bajića igra 10. januara u SD Laktaši, kada nam u goste dolazi FMP iz Železnika. Utakmica je na programu od 17 časova.