Košarkaši Igokee odbranili su titulu šampiona BiH pošto su u četvrtoj utakmici finalne serije slavili u Kaknju sa 54:70 (13-15; 15-16; 18-13; 8-26) i tako došli do zlata vrijedne treće pobjede. Osim što su osvojili duplu krunu ove sezone, Igosi su četvrti put u nizu šampioni BiH.

Tokom cijelog susreta vodila se velika borba na terenu u kojoj su gosti uspjevali da se odvoje na maksimalno sedam poena prednosti, a u pojedinim trenucima Kakanj je dolazio i do prednosti. Nakon prvog poluvremena bilo je +3 za Aleksandrovčane (31-28)

Treća dionica pripala je domaćem timu (18-13),  ali je poslednja ipak bila odlučujuća. Četa Dragana Bajića je bila nezaustavljiva (26:8) što je bilo dovoljno da se u poslednje minute uđe bez pritiska i mirno meč privede kraju.

Igokeu je do titule šampiona vodio sjajni Draško Albijanić sa 23 poena,  Vuk Radivojević dodao 20, a Miroslav Pašajlić 10. Kod domaćeg tima Palavra je ubacio 12, a Buza 11 poena.