U utakmici VIII kola I lige RS juniori su ugostili ekipu Studenta iz Banja Luke. Gosti su na kraju došli do pobjede 69:82, posebno zahvaljujući igri u četvrtoj četvrtini gdje naš tim nije ispunio  zadatke u odbrani.

OKK KOZARA – SKK STUDENT 69:82 (19:26, 22:21, 22:9, 6:26)

U uvodnom dijelu meča mladi “Igosi” dozvolili su gostujućem plejmejkeru Lončaru da se razigra, i sa pet pogođenih trojki u prve dvije četvrtine donijeo je prednost Studentu 41:47 na velikoj pauzi. U nastavku naši igrači zaigrali su mnogo agresivnije. Uz dobro trčanje i serijom 9:0 na početku trećeg perioda donose prednost u našu korist 48:47. Gostima smo u ovoj četvrtini dozvolili samo devet poena. Veliki pad desio se u četvrtoj četvrtini , gdje stečenu dvocifrenu prednost lako prepuštamo gostima, a oni serijom 10:0, i sa samo šest naših poena dolaze do konačnih 69:82.

Najefikasniji kod nas bili su Ilić sa 25 poena (9sk.),  Janković je dodao 20 (6sk, 8as) a Radosavljević 10. Za goste Lončar je postigao 29 uz 8/13 za 3 poena. Raspoloženi su još bili Tomić sa 19 i Lukić sa 14.

Ovo je ujedno bila i najposjećenija utakmica ove sezone i ovom prilikom se zahvaljujemo navijačima na podršci.

Naredna utakmica je na programu u srijedu 14.10. u 17 časova kada nam u goste dolazi ekipa Rudara iz Ugljevika, dok dan kasnije igramo četvrtfinale Kupa Republike Srpske protiv OKK Prijedora takođe u S.C. “Nenad Baštinac” u Aleksandrovcu.