U utakmici 13. kola regionalne ABA lige Igokea je doživjela novi poraz na domaćem terenu, a uspješnija je bila ekipa Tajfuna  71:82.

Prve minute susreta protekle su u izjednačenoj borbi da bi gosti iz Slovenije iskoristili slabiju odbranu Igosa, te u prvoj četvrtini postigli šest trojki (16:24). Jedina svijetla tačka u našem timu bio je Miloš Dimić koji je postigao devet poena. I drugi period nije donio promjene, Tajfun je konstantno držao prednost od nekoliko koševa razlike zahvaljujući preciznijim šutevima sa linje za tri poena, pa se na poluvrijeme otišlo sa vođstvom gostiju – 29: 46.

U nastavku susreta domaći tim je pokušavao da uhvati priključak za gostima iz Šentjura, ali preokreta u igri nije bilo. I dalje je Dimić bio predvodnik Igosa sa 17 poena dok je u protivničkom timu Sani Čebular napravio drugu nesportsku grešku te je morao na klupu (54:66). Poslednjih deset minuta nije bilo dovoljno da Igosi nađu rješenje za raspoložene Slovence koje je služio šut za tri poena tokom cijelog susreta (17-38).

Najefikasniji u gostujućem timu bio je Držić sa 19 poena dok su dvocifreni još bili Bratož sa 17 te Ponjavić sa 16. U našim redovima  Dimić 17 poena, Radenović 16, a Komatina 11.

U narednom kolu, ponovo u Laktašima, četa Željka Lukajića tražiće pobjedu protiv Cedevite.

Željko Lukajić, trener Igokee:

Od prve do poslednje minute Tajfun je znao šta hoće, i vidi se da nisu slučajno osvojili titulu u Sloveniji. Ovo je tim koji je dugo zajedno, tim koji odlično riješava sve situacije od 1 do 5, iskusni igrači odlično rješavaju situacije u napadu, imaju čvrstinu u odbrani i obistinilo se ono što smo najavljivali da će biti jako teško. S druge strane mi imamo dosta problema koji su vidljivi, nemamo tečnost napada, nedostaje nam iskustva i kvaliteta. Dešava nam se da kada stavimo igrače koji dobro igraju napad da loše igraju u odbrani, kada pojačamo odbranu kašlje nam napad i jednostavno moramo nešto mijenjati u našoj igri.

Vuk Radivojević, igrač Igokee

Čestitam Tajfunu na pobjedi zasluženoj, napravili su o no što smo i trebali, izbacili su nas iz ritma, odigrali u svom ritmu, pogodili sve šuteve koji su uglavnom bili otvoreni. Izgledali smo u momentima veoma rasuto, nismo mogli da postavimo napad, u odbrani smo dopuštali lagane šuteve. Nismo pogađali neke otvorene šuteve koje smo trebali, a kada god bismo malo prišli oni bi sa trojkama vratili prednost i zasluženo slavili.

Dejan Mihevc, trener Tajfuna

Čestitam svojim igračima na pobjedi. Odigrali smo odličnu utakmicu, znali smo kako Igokea brani, iskoristili smo ono što su nam oni dali i zasluženi smo pobjedili. Znali smo kako Igokea brani, kako puni reket, kako pomaže i tako smo i spremili taktitku. Igrali smo atipično ali to nam je bila taktika. Šuteri su bili odlični i na kraju nam doneli pobjedu.

Dragiša Drobnjak, igrač Tajfuna

Presrećan sam zbog pobjede jer znamo svi da je ovo teško gostovanje, da ovde i veće ekipe ne dolaze do pobjede, a nama ovaj trijumf mnogo znači jer nam je prvi u gostima. Ova pobjeda donieće nam mnogo na samopouzdanju i nadam se da ćemo i u nastavku lige igrati bolje. Mi vjerujemo u sebe, znamo koliko možemo iako su nas mnogi proglašavali velikim autsajderima mi smo ih ovom pobjedom demantovali.