Košarkaši Igokee poraženi su od Tenerifea 62:82 na startu TOP 16 faze FIBA Lige šampiona. Igokea je poslije nešto lošijeg starta u prvoj četvrtini, u drugoj četvrtini popravila utisak i odigrala odlično te na odmor otišla sa 3 poena zaostatka, 34:37 u korist gostiju.

U trećo su gosti iz Španije kontolisali igru i rezultat, a završena je 52:60. Posljednja dionica u potpunosti je protekla u znaku šampiona iz 2017. godine. Prednost je rasla iz minuta u minut i na kraju su došli do zaslužene pobjede. Nakon nesportskog faula Stivena Greja, sredinom četvrtine, vremena za povratak više nije bilo.

Bolji od ostalih u redovima ekipe Dragana Bajića bio je Nikola Jovanović sa 13 poena, dok je Stiven Grej stao na 10, Klemons js ubacio 9, a Ilić I jošilo po 8 poena.

Najzaslužniji za trijumf ekipe sa Kanarskih ostrva bio je Sasu Salin sa 19 poena, dok je Šermadini ubacio 17, uz sjajnu partiju u drugom poluvremenu.