U okviru VIII kola Prve lige Republike Srpske, naši juniori su na domaćem parketu savladali KK Teslić rezlutatom 89:70. To je ujedno treća pobjeda ove sezone za najmlađi tim seniorskog prvenstva RS.

OKK KOZARA – KK TESLIĆ 89:70 (21:15, 16:20, 14:18, 38:17)

U uvodnim minutama meča domaći tim željan dokazivanja unijeo je mnogo energije na parket, stigao čak i do dvocifrene prednosti, ali se nakon šeste minute ritam malo smanjuje, i uz lošu selekciju faula gostima poklanja mnogo slobodnih bacanja, što su oni u dobroj mjeri iskoristili. Na poluvrijeme OKK Kozara odlazi sa košem prednosti 37:35.

Odlična angažovanost naših momaka vidjela se u četvrtoj četvrtini. Kapiten Blesić pogađa tri trojke, što nas ponovo dovodi do dvocifrene prednosti i ujedno najefikasnije četvrtine ove sezone u kojoj smo postigli 38 poena.

Potpuno zaslužena pobjeda 89:70 i za mnogo samopouzdanja pred dolazak ekipe Studenta.

U našim redovima imali smo dva dabl-dabl učinka. Dalibor Ilić postigao je 25 poena uz 10 skokova i 5 asistencija, a Aljoša Janković 21 poen uz 12 skokova, 7 asistencija i 5 ukradenih lopti. Dvocifreni su bili još Radosavljević sa 13 i Blesić sa 12.

Za goste Graček je postigao 26, Marković 13 a Dragonjić 12 poena.

Već sutra od 16 časova u S.C. “Nenad Baštinac” u goste nam dolazi SKK Student.