Košarkaši Crvene zvezde opravdali su ulogu favorita i pobijedili su Igokeu rezultatom 54:74 u utakmici 23. Kola regionalne ABA lige i na taj način su se revanširali Aleksandrovčanima za poraz u prvom dijelu sezone.

Od početka meča crveno bijeli su imali inicijativu i nisu dopustili domaćinu da napravi iznenađenje. U pojedinim momentima Igosi su dolazili i na koš zaostatka, ali preokreta nije bilo. Domaće nije služio šut za tri poena (6/31) za razliku od beograđana (13/29).

Najefikasniji u domaćem timu bili su Buker i Šibalić sa po 11 poena dok je goste predvodio Simonović sa 17 poena, Miler 14 poena.

U narednom kolu četa Dragana Bajića imaće teško gostovanje kod lidera ABA lige podgoričke Budućnosti.

Marko Gudurić, igrač Crvene zvezde:

Važba pobjeda u gostima. Nismo pružali do sada najbolje partije u ABA ligi. Znali smo da će biti teška utakmica, mi smo u drugom periodu pojačali ritam i uspjeli da odigramo u napadu dosta brže a mnogo više kontranapada i mislim da smo zasluženo slavili. Čestitao bih svojim saigračima na dobroj partiji, naravno i Igokei na fer i korektnoj igri i naravno publici na sjajnoj podršci koju su nam pružili u Laktašima

Dejan Radonjić, trener Crvene zvezde:

Igokea igra dobro u poslednje vrijeme, pokazala je kvalitet da može igrati na zavidnom nivou, vrlo je blizu i opstanka u ligi što im je i cilj. Mi smo se pribojavali ovog meča, međutim ušli smo dobro u meč. U drugoj četvrtini smo imali jedan slabiji period u odbrani ali nakon toga smo se vratili dobroj odbrani, došli smo do lakih poena. Služio nas je šut za tri poena i mislim da smo na kraju uspjeli zasluženo da slavimo.

Miloš Komatina, igrač Igokee:

Mislim da dvadeset razlike nije realan dnos. Mi smo se koncentisali na unutrašnju igru gdje su oni dosta jači. Njima se otvorio šut za tri poena, ubacili su na kraju 13 trojki i to je presudilo pobjednika u ovoj utakmici. Mi u napadu nismo mogli da odgovorimo na taj način, šutirali smo ali lopta nije htjela u koš, a onda su oni iskusno priveli utamicu kraju.

Dragan Bajić, trener Igokee:

Drago mi je što je utakmica odigrana u jednoj ovako divnoj atmosferi. Ovakvu smo utakmicu očekivali, znali smo da ćemo imati problema sa unutrašnjom igrom  Crvene zvezde koju smo odlično riješili, međutim, to nam je otvorilo dosta problema na drugoj strani kada su u pitanju otvoreni šutevi, a gosti su bili šuterski raspoloženi. Držali smo priključak u prvom poluvremenu., međutim, u trećoj četvrtini nismo sačuvali koncentraciju, imali smo dosta izgubljenih lopti što su gosti znali iskoristiti.