U poslednjoj utakmici 19. kola regionalne ABA lige košarkaši Igokee upisali su pobjedu nad Mega Leksom – 80:75.

Od početka pa do kraja susreta, četa Dragana Bajića imala je inicijativu i konstantno imala solidnu prednost koja je za kratko bila ugrožena sredinom treće četvrtine.

U prvom poluvremenu nova akvizicija Igosa, Danilo Šibalić dominirao je i reketom i spoljnom linijom pa je za 20 minuta igre imao čak 17 poena. Uz pomoć Radivojevića i Komatine gosti iz Sremske Mitrovice su djelovali nemoćno do kraja drugog perioda (44:36).

U nastavku se Mega probudila, a Ognjen Jaramaz je nizao poene do prvog vodstva – 60:62. Međutim, onda kreće ofanziva Igosa koji krajem treće i početkom četvrte četvrtine prave seriju 14:0 što je bilo od presudnog značaja. Vuk Radivojevuć i Nemanja Krstić upisali su najviše poena u poslednjoj četvrtini, što je na kraju donijelo sedmu pobjedu našem timu i najavu izlaska iz zone ispadanja.

Najefikasniji u domaćem sastavu bili su Radivojević i Šibalić sap o 21 poenom, dok je Krstić imao 14. U timu iz Sremske Mitrovice, Jaramaz postigao 22, Savović 13, a Ivanović 12 poena.

U sledećem kolu Igose čeka gostovanje u Nikšiću kod Sutjeske.

Dragan Bajić, trener Igokee:

Čestitam mojm momcima na velikoj pobjedi. Znali smo šta nas čeka, Mega igra najljepšu košarku u ligi. Mi smo se jako dobro spremili, moji igrači su prihvatili sve sugestije i kada je u pitanju odbrana i kada je u pitanju napad. Išlo je to jako dobro. Imali smo problem sa Katnićevom povredom, osjetio je bol i u toku utakmice, a rano je ušao u faulove što je donelo probleme u organizaciji, ali su neki drugi igrači nadomjestitli njegov izostanak i nedostatak pleja. Velika pobjeda za nas, mislim da sada ovo trebamo zaboraviti i odmah da se okrenemo sledećem meču, utakmici u Nikšiću.

Nemanja Krstić, igrač Igokee:

Jako bitna pobjeda za nas, nama je  sad svaka utakmica važna i nadam se da će sada početi niz boljih utakmica. Igrali smo odbranu kako smo planirali, bili smo agresivni, kontrolisali skok što je bilo jako bitno. U napadu smo bili skoncentrisani svih 40 minuta i na kraju smo uspjeli da slavimo.

Dejan Milojević, trener Mega Leksa

Čestitam Igokei na zasluženoj pobjedi, bila je bolja od nas imali su veću želju što se vidjelo. Oni su upisali 18 skokova u napadu što je nedopustivo za nas. Odbrambeno nismo bili na našem nivou, Igokea je izgubila samo 12 lopti a sa takvom igrom ne mogu se pobijediti ni mnogo slabije ekipe. Jednostavno bili smo neprepoznatljivi, sigurno je na to uticala činjenica da smo igrali bez dva igrača što nas je poremetilo. Imali smo neke šanse u trećoj četvrtini kada smo poveli, ali smo za tri minute sve prosuli i nismo imali snage da se vratimo.

Ognjen Jaramaz, igrač Mega Leksa:

Ušli smo loše u utakmicu, dozvolili smo Igokei mnogo ofanzivnih skokova što je pravilo razliku, što se vidjelo i po rezultatu na kraju prvog dijela. U nastavku smo to uspjeli da iskontrolišemo ali cjelokupna utakmica nije bila na nivou koji bi nam doneo pobjedu. Čestitam Igokei na pobjedi, a nadam se da ćemo se mi vratiti svojoj igri i već u sledećem meču zabilježiti trijumf koji nam je jako važan u borbi za naš cilj, a to je plasman u plej-of.