#našakuća #republikasrpska #bcigokeamtel

YBCL, Igokea m:tel bolja od AEK Athens

U prvoj utakmici na YBCL turniru branioci titule su startovali šampionski. Savladan je AEK Athens 90:55.

Igosi otvaraju utakmicu 11:0, a odličnom igrom su i završli 1. četvrtinu 26:16. U nastavku utakmice su pojačali ritam i AEK-u dozvolili samo 8 poena pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 52:24.

U drugom dijelu utakmice trener ekipe Boris Jokanović je dao šansu svim igračima, a oni su uzvratili dobrom igrom, i na kraju slavili sa 90:55.

U našem timu, Ačimović 13 poena, 11 skokova za 12 minuta, Jovičić 13 poena, 5 skokova, 3 asistencije i 5 oduzetih lopti za 16 minuta. Duvnjak i Vuleta su ubacili po 12 poena.

Sutra u 11:00 Igokea m:tel će se sastati sa ekipom Nymburka u borbi za 1. mjesto u grupi koja donosi polufinale Youth Basketball Champions League.