Na prazniku košarke u Laktašima do pobjede su došli gosti iz Beograda, rezultatom 68:77, i tako i dalje ostali neporaženi u devetnaest odigranih kola regionalne ABA Lige. I pored velikih problema sa povredama, naši košarkaši su ipak igrali hrabro protiv vodeće ekipe na tabeli.

IGOKEA – CRVENA ZVEZDA 68:77 (15:16, 23:23, 8:19, 22:19)

U početku bolje se snalazila ekipa Zvezde, stigli su do prednosti koju su održavali sve do početka drugog dijela utakmice. U prvom poluvremenu briljirao je naš kapiten Vuk Radivojević, koji je svom bivšem klubu za 20 minuta ubacio 14 poena. Nakon prve dvije četvrtine, gosti su imali samo poen prednosti – 38:39.

Početak treće četvrtine  pripao je “Igosima”, koji su u 24. minutu iskoristili crnu seriju gostiju od četiri minuta bez poena i poveli 42:39. Ipak gosti su reagovali i uslijedila je serija 13:0, koja se na kraju ispostavila kao presudna na ovom meču.

U našem timu najefikasniji je bio Radivojević sa 18 poena, Mićović je dodao 15. Za goste Simonović je ubacio 22, Bjelica 11 a Volters 10 poena.

Narednu utakmicu košarkaši Igokee igraju u Zagrebu protiv Cedevite, a taj meč je na programu u subotu od 21 čas.