#našakuća #republikasrpska #bcigokeamtel

IGOSI ODŠKRINULI VRATA “TOP 16”

Košarkaši Igokee pobijedili su Nimburk rezultatom 76:69 u utakmici 5. kola “E” grupe FIBA Lige šampiona.

Povela je Igokea na otvaranju susreta sa 4:0 i 6:2, ali je gostujući tim izjednačio na 9:9, a serijom 11:0 stigao do prednosti od 18:9. Za prvih pet minuta Rivers je ubacio čak 11 poena, pa je Bajić morao da pozove tajm-aut.

Nakon minuta odmmora Igokea pravi seriju 10:0 I prelazi u vođstvo,a poen prednosti zadržala je do kraja prve dionice (26:25).

Za razliku od prve, druga četvrtina je otvorena sa manjim brojem poena, dominirale su jake odbrane ali i raspšoloženi šuteri, prije svega u timu Nimburka koji je prvo poluvrijeme završio sa 53 odsto uspješnosti za tri poena, odnosno osam trojki iz 15 pokušaja. Samo četiri košaarkaša gostujućeg tima bili su strijelci u prvom poluvremenu, a Harding je bio najuspješniji sa 21 košem. Gostima je to donije prednost na poluvremenu od 44:39.

Drugo poluvrijeme Igokea otvara trojkom Jošila, a Aleksandrovčani su se serijom 12:2 na početku treće dionice prvo vratili u meč, a potom i prešli u vođstvo.

Za osam minuta gostu su postigli samo šest poena pa u poslednja dva minuta treće dionice Igokea ulazi sa prednošću od 10 poena 60:50, a sa identičnom razlikom (62:52) ušlo se u odlučujućih deset minuta.

Nastavila je Igokea sa dobrom odbranom, pa je na šest minuta do kraja imala, do tog trenutka maksimalnih 16 poena viška (70:54), ali se gosti sa brzih šest poena vraćaju na zaostatak od 10 poena.

Smanjili su gosti na četiri poena (73:69) na 48 sekundi do kraja ali je Voler u narednom napadu pogodio trojku. Nisu iz narednog posjeda Česi pogodili pa je Igokea došla do lopte na plus sedam i 29 sekundi do kraja.

Najefikasniji na utakmici bio je košarkaš Nimburka Harding sa 25 poena dok je Igokeu predvodio kapiten Marko Jošilo sa 14 koševa dok su po 12 dodali Starks i Radanov.

U prvom meču koji su ova dva tima odigrala ove sezone u Češkoj, Nimburk je slavio pobjedu rezultatom 86:82.