#našakuća #republikasrpska #bcigokeamtel

Youth BCL, Igokea m:tel 100 %

Drugi dan takmičenja u 3. kolu Youth BCL je donijelo i prvu utakmicu sa preko 100 postignutih poena,  Igokea m:tel U18 je igrala u punom sastavu od danas sa Radošićem i Stankovićem, a savladana je ekipa Nymburka 112:60.

Utakmica je počela serijom od 6:0, Nymburk se polako rezultatski priključio, ali su Igosi preko Stankovića sa 8 i Makitana 10 poena održavali prednost, a rezultat je bio 28:24.

Nastavak utakmice je donio bolju igru u odbrani, a u napadu je dobro funkcionisalo, nakon 5 minuta Igokea m:tel je stigla do 19 poena prednosti, Nymburk je odgovorio serijom 5:0. Igokea je nastavila sa efikasnom igrom i stigla do ubjedljive prednosti 61:37. Makitan je uz 9 skokova postigao 18 poena, Ačimović je ubacio 14, Radošić 13, a Stanković 12 poena i 6 asistencija. Rezultat 2. četvrtine je 33:13.

Poslije pauze Igokea je rutinski održavala prednost, a trener Kecman je pružio šansu svim igračima. Na kraju 3. četvrtine rezultat je 82:50.

Poslednja četvrtina je protekla u efikasnoj igri Igosa,  svi  igrači su se upisali u listu strijelaca. Napad je predvodio Radošić sa 22 poena, Makitan 20, Stanković 18 poena, Ačimović 16 i Jovičić 14 poena. Za Nymburk najefikasniji bio je Jakubal sa 11 poena i Kovacik 10 poena