#našakuća #republikasrpska #bcigokeamtel

Youth BCL, Igokea m:tel perfektna 4 od 4

Igokea m:tel u poslednjoj utakmici grupe A sastala se sa ekipom Haopel Jerusalem i ostvarila i 4. pobjedu u grupi A, a rezultat je bio 92:73.

Utakmica koja dobro počela za tim Slobodana Kecmana koji je u 1. četvrtini ostvarila prednost od 25:19.

U nastavku je Igokea m:tel već u 13. minutu došla do dvocifrene prednosti +10.

Igralo se u dobrom ritmu i 2. četvrtinu su riješili u svoju korist 27:19, pa se na pauzu otišlo sa rezultatom 52:38. Makitan je postigao 23 poena i ostvario 7 skokova, Kuridža je ubacio 10.

Poslije odmora od 15 minuta Hapoel Jerusalem je uspio trojkam da smanji razliku pa su 26 minutu stigli  do -10, 61:51, a nakon toga Igosi su zaigrali kako su to radili tokom cijelog turnira pa su 3. četvrtinu dobili sa 21:14, pa je rezultat bio 73:52.

U poslednjoj četvrtini Igokea m:tel je rutinski privela kraju utakmicu i zabilježila i 4. pobjedu 92:73.

Dušan Makitan je ubacio 33 poena i ostvario 13 skokova i indeks korisnosti 47, Ačimović je ubacio 20 poena, Radošić i Kuridža. po 10 poena, Stanković je uz 8 asistencija postigao 9 poena.

Tako su takmičenje u grupi A završili perfektno, 4 utakmice 4 pobjede i plasirali se u polufinale gdje će se sastati sa drugoplasiranom ekipom iz grupe B.